Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 listopada 2015
  • wyświetleń: 1796

Kobiór: spotkanie z przyrodą w SP

W środę, 4 listopada w Szkole Podstawowej w Kobiórze odbyła się kolejna już lekcja przyrody na "żywo". Tym razem pan Andrzej Pająk przywiózł ze sobą przedstawicieli ssaków, ze szczególnym uwzględnieniem gryzoni.

Spotkanie z przyrodą w Szkole Podstawowej w Kobiórze - 4.11.2015 · fot.


Były i te pospolite i mniej znane. Wszystkie wzbudzały zainteresowanie uczniów. Tym bardziej, że "żywa lekcja przyrody" pozwala na bezpośrednie przyjrzenie się ciekawym okazom. Był nawet skunks, który z wiadomych przyczyn stanowił nie lada atrakcję.

Odwiedzający naszą szkołę pan Andrzej Pająk w ciekawy i pouczający sposób przekazuje uczniom wiedzę o życiu zwierząt. Towarzyszące zwierzęta są przez niego hodowane, otoczone opieką, więc nie stanowią zagrożenia dla uczestniczących w zajęciach. "Żywe lekcje przyrody" są już stałym elementem działań mających na celu nie tylko zwiększenie atrakcyjności edukacji przyrodniczej w szkole, ale także rozwijanie szacunku, wrażliwości, troski o otaczający nas piękny świat.

Szkoła Podstawowa w Kobiórze

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA