Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 31 marca 2016
  • wyświetleń: 3044

Potrzebna rozbudowa przedszkola

W ubiegłym roku w Szkole Podstawowej w Kobiórze powstały cztery oddziały pierwszoklasistów. Niestety, w nadchodzącym roku szkolnym prawdopodobnie powstanie tylko jeden 15-osobowy oddział złożony z 7-latków. W związku z tym, w przedszkolu może zabraknąć miejsca dla najmłodszych.

Gminne Przedszkole w Kobiórze
Gminne Przedszkole w Kobiórze · fot.


Przyczyną takiej sytuacji jest zmiana ustawy, z mocą której rodzice mogą sami zadecydować, czy chcą, by ich dziecko rozpoczynało naukę w wieku 6 lat. - Jeżeli przewidywana sytuacja się nie zmieni, w przedszkolu zabraknie miejsca dla części naszych najmłodszych. Aby temu zapobiec i zachęcić rodziców 6-latków do wcześniejszego wysłania swoich pociech do szkoły, wzorem innych samorządów, rozważa się możliwość wprowadzenia "bonusów" z tego tytułu - informują urzędnicy z Kobióra.

projekt rozbudowy przedszkola
Projekt rozbudowy przedszkola w Kobiórze · fot.


W ubiegłym roku Urząd Gminy w Kobiórze złożył wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na rozbudowie Gminnego Przedszkola, przy ul. Rodzinnej 1. Projekt budowlany zakłada dobudowę do strony południowej istniejącego budynku przedszkola korytarza oraz nowej sali przedszkolnej, wraz z zapleczem sanitarnym i pokojem dla specjalistów.

Inwestycję pierwotnie planowano realizować w okresie od lipca 2016 do lipca 2017 roku, jednak, ze względu na zaistniałą sytuację, urzędnicy są zmuszeni te działania przyśpieszyć. Warto dodać, że dzięki rozbudowie, Gminne Przedszkole uzyska dodatkowy oddział dla dzieci w wieku 3-4 lata. Wartość projektu szacowana jest na około 190 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie unijne powinno wynieść ok. 50%.

Projekt rozbudowy przedszkola w Kobiórze
Projekt rozbudowy przedszkola w Kobiórze · fot.


43-210 Kobiór
ul. Rodzinna 1

tel. 032 2188166

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA