Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 1 października 2016
  • wyświetleń: 821

Promocja czytelnictwa w Szkole Podstawowej w Kobiórze

W tym roku szkoła podstawowa z Kobióra zakwalifikowała się do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Na zakup książek można przeznaczyć 15 tys. zł. ( 12 tys. dofinansowania i 3 tys. wkładu własnego). Szkoła w Kobiórze planuje wymienić zużyte już szkolne lektury, zakupić książki wskazane przez uczniów w ankiecie i uzupełnić dział literatury popularnonaukowej, cieszącej się wśród uczniów dużą popularnością. Realizując ten program biblioteka wspólnie z wszystkimi nauczycielami podejmie działania mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. Będą to: pogadanki, projekty edukacyjne, warsztaty, konkursy i imprezy czytelnicze.

To już kolejny program wspierający czytelnictwo realizowany w tej placówce. W poprzednim roku szkoła uczestniczyła w ministerialnym programie "Książki naszych marzeń", w ramach którego zakupiono do biblioteki 141 książek o wartości 2713 zł.

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA