Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 10 października 2016
  • wyświetleń: 1619

Kolejny etap termomodernizacji budynku szkoły w Kobiórze

W najbliższym czasie gmina Kobiór przystąpi do trzeciego etapu termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Prace będą związane z wymianą centralnego ogrzewania.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze · fot.


Projekt zakłada zastąpienie niesprawnego kotła gazowego nowoczesnym oraz modernizację instalacji wewnętrznej kotłowni wraz z niezbędnymi robotami budowlanymi, w tym budową zewnętrznych schodów wejściowych do kotłowni.

W chwili obecnej budynek szkolny obsługiwany jest przez wysłużony kocioł, który po modernizacji będzie pełnił rolę kotła wspomagającego, a w przyszłości zostanie również wymieniony.

Wartość projektu wstępnie szacuje się na kwotę około 143.000 złotych, z czego około 112.000 złotych ma być pokryte ze środków pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Wniosek o pożyczkę został złożony do WFOŚiGW pod koniec września. Gmina zakłada, że zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w roku bieżącym, natomiast rozliczenie z WFOŚiGW nastąpi w roku przyszłym.

W latach 2011-2015 w oparciu o środki unijne gmina zrealizowała dwa pierwsze etapy termomodernizacji polegające na ociepleniu ścian, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, ociepleniu stropu nad ostatnią kondygnacją, instalacji nowych grzejników oraz montażu kolektorów słonecznych dla pozyskiwania ciepłej wody użytkowej.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA