Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 7 marca 2017
  • 30 marca 2017
  • wyświetleń: 2618

Kolejny etap termomodernizacji budynku szkoły w Kobiórze

Jeszcze w tym roku szkolnym przeprowadzone zostaną kolejne prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Kobiórze.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobiórze · fot.


Do 25 maja w kobiórskiej placówce oświatowej ma zostać wymieniony kocioł centralnego ogrzewania. Przeprowadzenie tych prac jest niezbędne, albowiem obecnie zamontowany piec jest niesprawny. Równocześnie z montażem nowego kotła wykonane zostaną roboty budowlane związane z przebudową kotłowni gazowej wraz z niezbędną budową zewnętrznych schodów wejściowych.

W latach 2011-2015 w oparciu o środki unijne gmina zrealizowała dwa pierwsze etapy termomodernizacji polegające na ociepleniu ścian, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, ociepleniu stropu nad ostatnią kondygnacją, instalacji nowych grzejników oraz montażu kolektorów słonecznych dla pozyskiwania ciepłej wody użytkowej.

Umowę na wykonanie prac podpisano z firmą HUNGER-BUD Spółka z o.o. z Katowic. Wartość projektu szacuje się na kwotę 129 905 zł, z czego 74 056 zł to środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (pożyczka, dotacja oraz umorzenie) kwota 55 849 zł pochodzić będzie z budżetu gminy.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.