Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 2 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4247

[ZDJĘCIA] O cyberprzemocy na wywiadówce z rodzicami

Udział w szkolnych wywiadówkach to najprostszy sposób dotarcia do dużej grupy rodziców nastolatków. Wie o tym policyjny profilaktyk, który, korzystając z zaproszenia dyrekcji, gościł ostatnio w murach szkoły podstawowej w Suszcu.

O cyberprzemocy na wywiadówce z rodzicami - 06.2017 · fot.


Tematem przewodnim przygotowanej na spotkanie prelekcji była cyberprzemoc. Policjant starał się uzmysłowić opiekunom dzieci, że to negatywne zjawisko przybiera często formę obraźliwych treści, a w skrajnych przypadkach nawet zastraszania i poniżania konkretnych osób.

Policjant spotkał się z rodzicami uczniów podstawówki w celu omówienia tematów bezpieczeństwa dzieci w sieci. Profilaktyk starał się zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia związane z cyberprzemocą. Sierżant Czysz omówili wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska. Impulsem do aktywnej wymiany zdań i opinii w trakcie spotkania stała się projekcja filmu prezentującego jedną z form tego zjawiska. Policjant przedstawił sytuacje, w jakich dochodzi do cyberprzemocy i omówili sposoby radzenia sobie z nią.

Przypomniał również konsekwencje dla jej sprawców. Na koniec spotkania, sierżant zaapelował do rodziców, aby interesowali się tym, co ich dzieci oglądają i robią w sieci, z kim nawiązują kontakty, z kim się umawiają oraz jakie aplikacje pobierają na swoje urządzenia elektroniczne.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA