Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 października 2017
  • 10 listopada 2017
  • wyświetleń: 1699

Naukobus pełen eksperymentów stanie przy szkole w Kryrach

Za nami:

15 mobilnych stacji badawczych, 3 animatorów, 1 samochód - Naukobus odwiedza szkoły w całej Polsce. W dniach 9-10 listopada zagości również w Kryrach.

Każda wizyta "Naukobusa" trwa 2 dni. W tym czasie stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie w towarzystwie animatorów korzystają z nich przez 6 godzin dziennie. - Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda zrozumienia praw nauki. Podczas siedzenia na wirującym krześle można "poczuć" teorię zachowania momentu pędu, kulki z tablicy Galtona ukazują rozkład krzywej Gaussa, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także "Poradnik młodego naukowca" z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu - informują organizatorzy.

W dniach 9-10 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach pojawi się mobilna stacja badawcza. W ciągu jednej godziny z wystawy może skorzystać 60-70 osób. W trosce o komfort zwiedzania i zapewnienie zwiedzającym bezpieczeństwa organizatorzy proponują przyjąć następujący harmonogram wizyt: 9 listopada w godzinach 10.00-15.00 oraz 10 listopada w godzinach 11.00-15.00 co godzinę będą możliwe wejścia do Naukobusa. Natomiast 10 listopada w godzinach 15.00-17.00 odbędzie się pokaz dla mieszkańców.

Wcześniejsza rezerwacja terminu możliwa jest pod numerem: (32) 212-22-13. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja działalności Klubu Młodych Odkrywców "ale Eksperyment", który działa pod auspicjami Centrum Nauki Kopernik.

Projekt Naukobus realizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik.

Naukobus


BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA