Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 października 2017
  • wyświetleń: 1198

Dzień Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach

Od wielu lat tradycją gilowickiego liceum jest promowanie nauki języków obcych w formie dobrej zabawy. W tym celu każdej jesieni organizowany jest Dzień Języków Obcych, który służy podkreśleniu znaczenia języków obcych w edukacji, będąc równocześnie okazją do wykazania się wiedzą, talentami aktorskimi, muzycznymi, organizatorskimi a nawet... kulinarnymi.

Dzień Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach - 24.10.2017 · fot.


W tym roku impreza odbyła się we wtorek, 24 października. Poprzedzały ją dni starannych przygotowań w postaci planowania stoiska wylosowanego kraju europejskiego, przygotowywania plakatów, rekwizytów, piosenek i haseł reklamujących znaczenie uczenia się języków obcych w dzisiejszym świecie. Każda z klas musiała zmierzyć się z szeregiem zadań łączących w sobie wiedzę oraz umiejętności nie tylko językowe, lecz także: muzyczne, aktorskie i sportowe doprawione wiedzą ogólną, refleksem i współpracą w grupie. Zadania miały charakter: quizów językowych, uzupełniania idiomów, rozpoznawania hymnów i znanych miejsc, jak również toru przeszkód w języku obcym.

Dzień Języków Obcych był okazją do wspólnej zabawy i przy okazji szansą na pokazanie szkoły gimnazjalistom, czyli przyszłym potencjalnym uczniom liceum. Trzecioklasiści z gminnych gimnazjów byli gośćmi imprezy pełniąc jednocześnie bardzo ważną rolę jurorów w niektórych konkurencjach. Językowe święto zakończyło się wyłonieniem zwycięzców i przyznaniem nagród. Ale i tak najważniejsze były: wspólnie spędzony czas, dobra zabawa i fakt, że języki obce w gilowickim liceum nie są już dla nikogo obce.

43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Joanna Kocioła

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA