Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 1283

[ZDJĘCIA] Kolorowy warzywniak w przedszkolu w Radostowicach

W środę, 4 października dzieci świętowały Dzień Ogórka! Wszystkie dzieci oraz panie przyszły ubrane na zielono.

Kolorowy warzywniak w przedszkolu w Radostowicach - 4-6.10.2017 · fot.


Spotkanie rozpoczęło się od zagadki wprowadzającej w temat zajęć. Następnie była prezentacja ogórka, jego wyglądu (koloru, kształtu), walorów smakowych, sposobów wykorzystania. Później rozpoczęły się zabawy z ogórkiem. Bawiliśmy się do piosenki Ogórek wąsaty. Największą atrakcją dla dzieci było picie zielonego napoju! Każdy przedszkolak wypił ten magiczny napój, po którym miał niesamowitą energię!

5 października upłynął nam z kolorem czerwonym, a pomidor stał się głównym bohaterem dnia. Zaraz po śniadaniu dzieci zabrały się za krojenie pomidorków, aby sprawdzić, co mają w środku. Tak pokrojone okazały się przepyszną przekąską. Sok pomidorowy również przypadł przedszkolakom do gustu, każdy pił i jeszcze prosił o dokładkę. Była wspaniała zabawa, dzieci bawiły się przy piosence "Pomidorek". Z wielkim zaciekawieniem oglądały bajkę edukacyjną pt. "Częstuj się pomidorkiem", z której dowiedziały się, skąd przywędrował do nas pomidor, pod jakimi postaciami możemy go spożywać oraz poznały różne jego nazwy.

Z kolei 6 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Zajęcia rozpoczęliśmy od nauczenia się hasła dnia, które brzmiało: "Dziś jest dzień wyjątkowy, bo to dzień pomarańczowy! Pomarańczowe ubrania mamy i w przygodę wyruszamy". Nasze przygody w przedszkolu trwały aż do samego obiadu - przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o marchewce, a potem uczestniczyły w marchewkowych zawodach i konkursach. Dzieci miały okazję także zrobić własną marchewkę - a wykonały ją z masy solnej.

43-262 Radostowice
ul. Dworcowa 42

tel. 032 2125299

Krystyna Dajka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA