Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 20 grudnia 2017
  • wyświetleń: 628

[FOTO] Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej w Goczałkowicach

W środę, 13 grudnia w goczałkowickiej szkole podstawowej "Żywa lekcja historii" dla klas IV i V przygotowaną przez Grupę Artystyczną "Rekonstruktor". Tematem lekcji było "Życie i kultura w średniowieczu".

Żywa lekcja historii - 13.12.2017 · fot.


Prowadzący lekcje byli ubrani w stroje rycerskie i krok po kroku zapoznawali uczniów z tajnikami życia rycerskiego. Uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd i kiedy wzięło się rycerstwo w Europie i Polsce, jakie były etapy stawania się rycerzem od pazia na królewskim dworze przez giermka do pasowania na rycerza, jak również jakie obowiązki i zadania powinien wypełniać rycerz.

Największe emocje obudziła w uczniach możliwość dotknięcia prawdziwej średniowiecznej zbroi oraz broni, która w szerokim wachlarzu była prezentowana podczas całego widowiska. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć taką broń rycerską jak: miecz, korbacz (metalowa kula z kolcami i łańcuchem i bogato zdobionym drzewcem), buzdygan (rozwinięta forma prymitywnej maczugi) czy kordzik (mały sztylet obusieczny służący do samoobrony) oraz wiele innych. Nie obyło się również bez prawdziwej walki z rycerzem krzyżakiem, w której jeden ze śmiałków musiał, jak na prawdziwego rycerza przystało, stanąć w obronie honoru pięknej niewiasty. Na zakończenie każdy uczeń mógł na własnej skórze przekonać się, jaki los spotykał rzezimieszków czasów średniowiecza i na chwilkę postać w prawdziwych dybach. To pełne emocji spotkanie ze średniowieczną historią na długo pozostanie w pamięci uczniów.

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Powstańców Śląskich 3

tel. 032 2107212
tel. 032 2107175

Agnieszka Jeruzel / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA