Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 7 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1813

Szkolenie jak pomóc dzieciom skrzywdzonym przez dorosłych

Za nami:

Nauczyciele, pedagodzy i policjanci mogą zgłaszać swój udział w zaplanowanym na 24 kwietnia bezpłatnym szkoleniu "Moje bezpieczne (?) dziecko". Ilość miejsc jest ograniczona, a swoją obecność można zarejestrować po zalogowaniu się na stronie Metisu. Spotkanie osób pracujących na co dzień z dziećmi odbędzie się w Centrum Kultury w Pawłowicach, a wykłady poprowadzą specjaliści z ośrodka metodyczno-edukacyjnego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

To kolejne szkolenie organizowane przez konsultantów katowickiego ośrodka Metisu i policyjnych specjalistów zajmujących się zwalczaniem przestępczości seksualnej z udziałem nieletnich. Czterogodzinne zajęcia zostaną poświęcone przede wszystkim problemom dzieci skrzywdzonych przez dorosłych i sposobom rozpoznawania wśród uczniów małoletnich ofiar. Oprócz chętnych z powiatu pszczyńskiego, swój udział mogą również zgłaszać nauczyciele, pedagodzy szkolni i policyjni profilaktycy z powiatów: cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego. W sumie dostępnych jest 200 miejsc.

Wykłady odbywają się w ramach kampanii "Moje bezpieczne (?) dziecko". Każdorazowo, podczas takich spotkań, omawiane są przykłady wykorzystywania seksualnego dzieci przez dorosłych, symptomy wskazujące na wystąpienie tego problemu, metody mogące posłużyć nauczycielom w nawiązaniu lepszego kontaktu podczas rozmowy z dziećmi i ich rodzicami oraz obowiązujące procedury w przypadku stwierdzenia takich przypadków wśród podopiecznych.

Zgłoszenie można wysłać za pomocą formularza dostępnego na stronie Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach. Szkolenie odbędzie się 24 kwietnia w godzinach 15.00-19.0 w Centrum Kultury w Pawłowicach, ul. Zjednoczenia 67.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA