Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2523

Policjant rozmawiał z młodzieżą o przestępczości wśród nieletnich

Profilaktyk z pszczyńskiej jednostki policji spotkał się z kolejnymi uczniami z Pawłowic. Omówił konsekwencje nieprzestrzegania prawa, wymienił najczęściej popełniane przez nieletnich czyny narażające ich na konflikt z prawem i przybliżył im zjawiska cyberprzemocy, narkomanii oraz demoralizacji. Młodzież najbardziej zainteresowały jednak porady na temat agresji wśród rówieśników, szczególnie tej, stosowanej przy użyciu mediów elektronicznych.

policja, Pawłowice
Policjant rozmawiał z młodzieżą o przestępczości wśród nieletnich · fot.


Celem realizowanych cyklicznie policyjnych pogadanek jest wykształcenie wśród najmłodszych prawidłowej reakcji w sytuacjach zagrożenia i wypracowania u nich zachowań umożliwiających im uniknięcie konfliktu z prawem. Dlatego, profilaktyk utrwalił z uczniami wiedzę dotyczącą najczęściej popełnianych w ich wieku zabronionych czynów, szczególnie tych na terenie szkoły i w stosunku do młodszych uczniów oraz rówieśników z klasy. Jednym z poruszonych na spotkaniu tematów było więc zjawisko cyberprzemocy. W trakcie zajęć, policjant omówił wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska.

policja, Pawłowice
Policjant rozmawiał z młodzieżą o przestępczości wśród nieletnich · fot.


Przy okazji spotkania, wymienił także konsekwencje prawne i zdrowotne związane z używaniem przez młodzież alkoholu, dopalaczy, tytoniu i narkotyków. Przypomniał zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, a także bezpieczeństwa w szkole, w domu i na podwórku. Nie zapomniał także poruszyć tematu bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze.

Tak duży zakres wiedzy, który został zreferowany, miał pomóc uczniom w odróżnieniu czynów zabronionych, zapoznać z konsekwencjami nieprzestrzegania prawa oraz przygotować do bezpiecznego spędzenia czasu podczas zbliżających się powoli wakacji.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA