Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 25 maja 2018
  • wyświetleń: 710

Bank Dziecięcych Uśmiechów w bibliotece w Suszcu

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu wzięła udział w konkursie grantowym "Bank Dziecięcych Uśmiechów" organizowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A.

Zaproponowany projekt edukacyjno-wychowawczy "Dziecko jest jutrem - z książką poszerzamy horyzonty, uczymy i bawimy" został zaaprobowany, a na jego realizację otrzymano darowiznę - środki pieniężne w kwocie 4 500 zł.

Celem Projektu jest wykształcenie w dzieciach z terenu Gminy Suszec, za pośrednictwem warsztatów artystycznych (z wykorzystaniem książki i sztuki) nawyku czytania, zaszczepienie ciekawości świata i chęci realizowania własnych celów, spełniania marzeń, ćwiczenie pokonywania przeszkód i podniesienie samooceny, zdobywanie nowych doświadczeń oraz wyposażenie w nowe umiejętności i wiedzę.
Dzieci, które dostarczyły zgodę na uczestnictwo w zajęciach (27 młodych beneficjentów) mają okazję brać udział w ciekawych i rozwijających zajęciach warsztatowych. Prowadzi je pani Natalia Talarek - absolwentka wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, malarka, ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej oraz właścicielka pracowni graficznej Tęczówka Studio.
Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Pierwsze warsztaty odbyły się 30 kwietnia br., których tematem było "Czerpanie papieru". Za nami też grafika artystyczna, tworzenie ilustracji i warsztaty typograficzne. Na kolejnych zajęciach, w czasie warsztatów introligatorskich, uczestnicy będą projektować i tworzyć okładkę książki, poznają odmianę origami - "kirigami" oraz wykonają gipsową maskę ulubionego bohatera literackiego. Cykl 8 spotkań zostanie zakończony 18 czerwca zajęciami literacko-plastycznymi pt. "Ptasie Radio" oraz wystawą pięknych i oryginalnych autorskich książek.

Stopień trudności zajęć dostosowany jest do wieku uczestników (od 7-12 lat), a zajęcia prowadzone są tak, aby były plastyczną przygodą, naznaczoną eksperymentem i wolnością twórczą.

Niezaprzeczalną korzyścią z realizacji projektu jest pomoc dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia m.in. poprzez zagospodarowanie dzieciom czasu w sposób atrakcyjny i mądry, w miejscu przyjaznym i bezpiecznym, jakim jest biblioteka. To "nauka przez zabawę", ale też możliwość nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów, integracja w grupie i nauka pracy zespołowej.

Mamy nadzieję, ze realizacja projektu będzie odpowiedzią na dziecięce potrzeby, spełni ich marzenia oraz rozwinie ich talenty. Dzięki takim programom, GBP w Suszcu przy ogromnej współpracy pedagogów z SP w Suszcu, pozwala otaczać ich opieką, uczyć i wskazywać dzieciom pozytywne wzorce. Mamy też nadzieję, że utwierdzi się w nich potrzeba korzystania z książki i biblioteki - dzisiaj i w przyszłości.

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu

źródło: GBP w Suszcu

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA