Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 maja 2018
  • wyświetleń: 1588

W Suszcu odbyło się spotkanie z młodzieżą marzącą o służbie w policji

Niektórzy z nich marzą o "niebieskich szeregach" od lat. Teraz, kiedy w ich klasie pojawiła się okazja porozmawiania o tzw. plusach i minusach służby w Policji, pytali o wszystko. Na pytania uczniów ostatnich klas gimnazjalnych w Suszcu odpowiadał profilaktyk z pszczyńskiej komendy. Młodzież dowiedziała się, w jaki sposób przystąpić do rekrutacji, jakie są wymagania, jak długo trwają obowiązkowe i specjalistyczne szkolenia, czego można spodziewać się po ich ukończeniu i jak wygląda praca w poszczególnych pionach.

Policja, Suszec, szkoła
W Suszcu odbyło się spotkanie z młodzieżą marzącą o służbie w policji. · fot.


W pierwszej kolejności uczniowie prosili o wytłumaczenie zasad obowiązujących przy rekrutacji. Pytali, jaki wybrać profil szkoły średniej i jakie są wymagania dotyczące sprawności fizycznej. Dopiero po dokładnym omówieniu tym punktów pytali o tzw. prozę zawodowego życia policjantów.

Tu, profilaktyk opowiedział o swojej służbie i możliwościach rozwoju. Zachęcał do wstąpienia w "niebieskie szeregi" podkreślając, że jest to praca, która nie tylko daje ogromną satysfakcję, ale i możliwość rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań zawodowych. Mówił, że jest to bardzo interesująca praca. Taka. w której każdy dzień jest inny. Nigdy nie wiadomo z kim lub z jaką sytuacją można mieć do czynienia, ponieważ tę pracę charakteryzuje służba potrzebującym. Obrazki związane z ratowaniem ludzkiego życia nie należą zatem do rzadkości.

Profilaktyk zapewniał, że pomimo trudów, które niesie ta służba, jest to praca jedyna w swoim rodzaju. Jest bowiem niepowtarzalna, dynamiczna, pełna kontrastów i dająca satysfakcję nawet w małych sprawach. Przekonywał, że Policję tworzą ludzie dla ludzi i dlatego warto tworzyć ją razem.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA