Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2468

[ZDJĘCIA] Pożegnanie roku szkolnego w SP 1 Goczałkowice

I w końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień - zakończenie roku szkolnego. Szkołę żegnaliśmy w obecności zaproszonych gości: wójta gminy - G. Plachy, przewodniczącego Rady Gminy - T. Lazarka, kierownika Wydziału Oświaty - K. Turonia, przewodniczących Rady Rodziców - S. Szczotki i A. Maćkowskiego oraz dyrektora szkoły - B. Smolarek, wicedyrektora - A. Niwińskiej, rodziców i grona pedagogicznego.

Pożegnanie roku szkolnego w SP 1 Goczałkowice - 22.06.2018 · fot.


Mottem przewodnim spotkania był cytat: "Nadzieja ma skrzydła, ale to wiara uczy ją latać". Cała akademia została przeprowadzona w oprawie "samolotowo-lotniczej". Opiekunem "lotu" żegnającego bieżący rok szkolny była stewardessa Martyna, a hala sportowa przemieniła się w pokład samolotu linii GimRayan z turbulencjami...emocjonalnymi. Całość dopełniała piękna scenografia błękitnego nieba. W części artystycznej mogliśmy min. wysłuchać wskazówek związanych ze startem i lądowaniem w gwarze śląskiej oraz krótkiego musicalu na wesoło przygotowanego przez chłopców klas III gimnazjum. Bardzo pięknym i wzruszającym momentem był także pokaz poloneza w wykonaniu absolwentów szkoły.

W tej uroczystej chwili podsumowań nie zabrakło podziękowań i pięknych kwiatów. Pani Dyrektor dziękowała wszystkim zebranym za wspólny rok wytężonej pracy zakończonej dobrym wynikiem. Pani Wójt podziękowała za udaną integrację dwóch społeczności szkolnych. Tegoroczni absolwenci wdzięczność skierowali zaś do swoich nauczycieli, którzy pomogli uwierzyć, że w życiu każdy potrafi latać. Obiecali, że postarają się spłacić swój dług wdzięczności jako ambitni i godni ludzie.

Pożegnanie roku szkolnego w SP 1 Goczałkowice - 22.06.2018
Pożegnanie roku szkolnego w SP 1 Goczałkowice - 22.06.2018 · fot.


Jednym z ważniejszych momentów spotkania było pożegnanie uczniów klas trzecich. Szybko minęły te trzy lata, odkąd wstąpili w mury gimnazjum, ale niestety nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami młodości, które na zawsze pozostaną w tych murach. Trzecioklasiści z rąk pani dyrektor otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum, a następie rozdano świadectwa z wyróżnieniem dla klas 7 SP 2 Gim. Wyróżnienia otrzymali także uczniowie, którzy w ciągu całego roku szkolnego uzyskali 100% frekwencję.

Podczas obchodów zakończenia roku szkolnego nastąpił również moment wręczenia nagród dla najlepszych absolwentów w różnych dziedzinach. W ramach promocji młodych talentów tradycyjnie z rąk pani Gabrieli Plachy nagrody otrzymali: laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego - Julia Loska, uczennica Ewa Wrona za wybitny talent muzyczny oraz Magdalena Grygierczyk za szczególne osiągnięcia sportowe w kategorii dziewcząt. Absolwentem i równocześnie Sportowcem Roku został uczeń klasy III a - Mikołaj Kisiała. Dyrektor Beata Smolarek wręczyła swoje wyróżnienia - nagrodę za Osobowość Roku odebrał Kacper Wojakiewicz, a nagrodą Dyrektora Szkoły za godną postawę, pracę nad sobą w zdobywaniu wiedzy i pokonywaniu trudności została uhonorowana uczennica Paulina Kijek.

Po zakończonej uroczystości z uśmiechem na twarzach nauczyciele i uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek. Całej społeczności szkolnej życzymy udanych, słonecznych, a zarazem bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!
M. M.


43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Powstańców Śląskich 3

tel. 032 2107212
tel. 032 2107175

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA