Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 7 listopada 2018
  • wyświetleń: 1003

Nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu w Bułgarii

Projekt Erasmus+ "Hand to hand with CLIL" rozpoczął się w gilowickim liceum 1 października 2018. Pierwsze spotkanie partnerów ze wszystkich krajów biorących udział w projekcie, tj. Włoch, Słowenii, Rumunii, Węgier, Bułgarii i Polski, odbyło się w dniach 22-26 października 2018 w małym miasteczku Shvistov, na północy Bułgarii, tuż przy granicy z Rumunią.

Nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu w Bułgarii - 22-26.10.2018 · fot.


Na spotkanie przyjechało po 3 nauczycieli z każdej szkoły partnerskiej. Jego celem było poznanie się partnerów, zaplanowanie w szczegółach dalszej współpracy i kolejnych spotkań projektowych. Priorytetem był udział w szkoleniu na temat metody CLIL (łączenia nauczania treści przedmiotowych z językiem obcym), które poprowadzone zostało przez doświadczoną ekspertkę w tej dziedzinie na co dzień wykładającą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Varnie. Warsztaty wprowadziły nauczycieli w świat CLIL, zapoznając ich zarówno z teoretycznymi uwarunkowaniami tej metody, jak również praktycznymi informacjami na temat wprowadzania CLIL na swojej lekcji przez każdego z uczestniczących nauczycieli. Równocześnie, szkolenie było platformą wymiany dotychczasowych doświadczeń i porównania funkcjonowania metody CLIL i nauczania dwujęzycznego w krajach partnerskich.

Bardzo cennym doświadczeniem była wizyta na Uniwersytecie w Shvistov, gdzie nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w wykładzie poprowadzonym w języku angielskim na temat wystąpień publicznych. Wykład ten okazał się cennym źródłem przydatnych informacji zarówno w prowadzeniu lekcji jak i przy publicznych wystąpieniach, np. promujących projekt.

Nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu w Bułgarii - 22-26.10.2018
Nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu w Bułgarii - 22-26.10.2018 · fot.


Spotkania w ramach programu Erasmus+ zawierają zawsze element kulturowy, którego i tym razem nie zabrakło. Pierwszy dzień w szkole partnerskiej rozpoczął się tradycyjnymi pieśniami i tańcami w wykonaniu uczniów. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w kilku wycieczkach, w tym: do byłej stolicy Rumunii, Veliko Tarnovo, gdzie mieli doskonałą okazję zapoznać się z historią kraju oraz tradycyjnym bułgarskim rękodziełem; do parku narodowego Wodospadów Kroshuna oraz do obecnej stolicy kraju, Sofii.

Inauguracja projektu okazała się dużym sukcesem, a grupa projektowa zgranym, zmotywowanym do rozwoju i świetnie zorganizowanym zespołem, co dobrze wróży dalszej współpracy. Obecnie trwają intensywne przygotowania do kolejnego spotkania, na Węgrzech, tym razem z uczniami, które odbędzie się w pierwszym tygodniu grudnia.

W spotkaniu udział wzięli następujący nauczyciele: p. Magdalena Szuster - nauczyciel biologii, p. Krystyna Stańczyk - nauczyciel fizyki oraz p. Joanna Kocioła - nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektu.

NAUCZYCIELE Z LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W GILOWICACH            NA SPOTKAN
fot.


43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Joanna Kocioła

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA