Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 11 listopada 2018
  • wyświetleń: 4855

[ZDJĘCIA] W Pawłowicach wiedzą jak oderwać dzieci od telefonów

Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach podjęła się inicjatywy, która jest dedykowana młodzieży w różnym wieku. Cykl dedykowanych warsztatów został zapoczątkowany, a finał zajęć odbędzie się wiosną w czasie Tygodnia Bezpieczeństwa.

W Pawłowicach wiedzą jak oderwać dzieci od telefonów · fot.


Zamysłem tej formy kontaktu z uczniami szkoły jest cykl spotkań z osobami, które poprzez swoje zajęcie, pasję lub hobby mogą stać się autorytetem dla młodzieży w różnym wieku. Jednocześnie zapraszane osoby są dobierane w taki sposób, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy w różnym wieku.

Pierwsze ze spotkań dedykowane było pierwszakom, czyli uczniom klas pierwszych. Warsztaty pierwszej pomocy poprowadził Grzegorz Pisarek - ratownik medyczny z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz nauczyciel w klasie o profilu medycznym ZSO w Pawłowicach. Pierwszoklasiści prócz podstaw udzielania pomocy mieli okazję zapoznać się w karetką, co wzbudziło ich duże zainteresowanie i entuzjazm. Warsztaty miały także na celu oswojenie dzieci z ratownikami medycznymi oraz uzmysłowienie im, jak ważna jest wiedza oraz znajomość telefonów alarmowych.

Kolejne spotkanie zadedykowane było drugiemu z biegunów wiekowych - ósmoklasistom oraz gimnazjalistom. Tym razem na zaproszenie Rady Rodziców odpowiedziała Alicja Ulatowska. Pawłowiczanka - sportowiec, triathlonistka, której postawa, otwartość spotkały się z dużym uznaniem młodzieży.

W Pawłowicach wiedzą jak oderwać dzieci od telefonów
W Pawłowicach wiedzą jak oderwać dzieci od telefonów · fot.


Uczniowie najstarszych klas mieli okazję poznać, czym jest triathlon i jak wiele trzeba zaangażowania, by prezentować poziom światowy. Na spotkaniu, wiarygodna w oczach młodych ludzi sportsmenka, przedstawiła jak znamienny wpływ na młody organizm mają używki i jak sport może stać się alternatywą dla elektroniki. Wywiązała się ciekawa reakcja między uczestnikami spotkania, która mamy nadzieję zaowocuje wieloma przemyśleniami uczniów pawłowickiej szkoły.

Rada Rodziców ma już w planach kolejne spotkania, warsztaty dedykowane uczniom w różnym wieku. Dzięki współpracy Rady Rodziców oraz Dyrekcji organizacja tego typu edukacyjno- społecznych projektów jest możliwa, a co najważniejsze daje bodziec młodym ludziom do reflekcji, rozmowy i reakcji.43-250 Pawłowice
ul. Pukowca 4

tel. 032 4721952

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA