Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 627

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez niepodległości

W piątek 9 listopada odbyła się w Szkole Podstawowej we Frydku uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej we Frydku - 09.11.2018


Pani dyrektor Kamila Drabek w swoim przemówieniu nie kryła radości z tego, że pamięć o bohaterach walk o odzyskanie Niepodległości przez Polskę jest pielęgnowana przez uczniów naszej szkoły. Następnie głos zabrała pani Ewa Kokot, która podsumowała realizowany w szkole projekt "Tydzień Niepodległej". Klasa 6a w ciekawej inscenizacji przybliżyła historię odzyskania niepodległości. W ramach projektu "Tydzień Niepodległej" odbyło się wiele konkursów. Uhonorowano uczniów za sukcesy: w konkursie plastycznym "Mamy Niepodległą! Moja Ojczyzna - wolność w kolorach", w dyktandzie niepodległościowym, w Biegu dla Niepodległej, w konkursie pieśni patriotycznych. Nagrody wręczali nauczyciele oraz panie z prezydium Rady Rodziców, która ufundowała część nagród.

Na zakończenie dzieci z klasy II a zatańczyły taniec ludowy "Zasiali górale owies" oraz wystąpili laureaci szkolnego konkursu pieśni patriotycznych.

43-227 Frydek
ul. Miodowa 17

tel. 032 2116229

Aneta Pełka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA