Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 listopada 2018
  • wyświetleń: 1367

Szkoła Podstawowa nr 1 Szkołą Młodych Patriotów

Od początku 2018 roku przedszkolaki i uczniowie przygotowywali się do uroczystych obchodów 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich - Szkołą Młodych Patriotów


Na terenie naszej szkoły i przedszkola odbyły się zajęcia mające na celu przybliżenie młodemu pokoleniu, czym jest patriotyzm we współczesnym świecie oraz pokazanie, jak kiedyś Polacy okazywali swoją miłość do Ojczyzny.

Przedszkolaki poznawały symbole narodowe, legendy, najważniejsze wydarzenia i postacie z historii Polski.

W klasach I-III na zajęciach prowadzone były rozmowy z dziećmi na temat patriotyzmu. Korzystając z własnych doświadczeń, uczniowie wypowiadali się ,co oznacza dla nich słowo patriotyzm, patriota. Zajęcia zakończono wykonaniem pracy plastycznej, w której uczniowie przedstawili, co dla nich oznacza bycie patriotą i za co kochają swoją Ojczyznę.

W starszych klasach na lekcjach wychowawczych nauczyciele wspólnie z uczniami za pomocą metody projektu szukali odpowiedzi na pytanie: co dla mnie oznacza bycie patriotą?

W kwietniu i maju odbyły się konkursy w ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła Młodych Patriotów". Uczniowie wzięli udział w:
  • Szkolnym Konkursie Historycznym,
  • Szkolnym Konkursie Poezji Patriotycznej,
  • Szkolnym Konkursie na plakat pt. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
  • Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznych,
  • Szkolnym Konkursie Motyw małej ojczyzny w literaturze.


We wrześniu szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. Pod koniec października uczniowie posadzili Dąb Niepodległości. Zaś 9 listopada brali udział w akcji wspólnego odśpiewania hymnu oraz uroczystej akademii z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA