Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 listopada 2018
  • wyświetleń: 899

100 lat dla Niepodległej w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie

W Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie klasy 1-3 aktywnie brały udział w obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Już 9 listopada 2018 r. uczniowie uczestniczyli w przeglądzie pieśni i wierszy patriotycznych. Mogliśmy posłuchać takich utworów jak "Wojenko, wojenko", "Przybyli Ułani pod okienko", "Marsz Polonia" oraz wiele innych.

100 lat dla Niepodległej w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie - 09.11.2018 · fot.


Ponadto uczniowie uczestniczyli w wymianie pocztówkowej z 100 innymi szkołami z całej Polski. Wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami z okazji Narodowego Święta do 100 szkół i otrzymaliśmy również kartki z różnych stron Polski.

Klasy 1-3 oprócz gazetek klasowych wykonały też plakaty umieszczone na korytarzu. W zasięgu wzroku dzieci była umieszczona pokolorowana przez nich historia w obrazkach "Co się wydarzyło 100 lat temu". Cieszyła ona się zainteresowaniem dzieci, a także rodziców. Okna klas oraz pozostałych pomieszczeń na naszym piętrze zostały ozdobione biało-czerwonymi liśćmi dębu wykonanymi przez uczniów klas 1-3.

Klasa 3b integracyjna brała udział w projekcie ogólnopolskim "Tydzień dla Niepodległej", a podczas zajęć uczniowie wykonywali lapbook o Polsce, który miał uporządkować informacje zdobyte na lekcjach związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Święto Odzyskania Niepodległości stało się inspiracją dla uczniów, którzy z ochotą pogłębiali wiedzę o Polsce, wykonywali ciekawe projekty, a o godzinie 11.11 pięknie wykonali hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego".

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Chłopska 70

tel. 032 2153134

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA