Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 23 listopada 2018
  • wyświetleń: 553

Konkurs dla uczniów klas mundurowych

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie zaprasza uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w kolejnej edycji konkursu "Policjant w służbie historii".

Konkurs "Policjanci w służbie historii" jest adresowany do uczniów klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym.

Będzie to edycja szczególna, gdyż w 2019 roku przypada stulecie powstania Policji Państwowej. Z tego względu wyłonimy laureatów I i II stopnia. Laureaci I stopnia wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym, natomiast laureaci II stopnia wezmą udział w specjalnie zaplanowanym dla nich dniu w Szkole Policji.

Organizatorzy zapraszają do zapoznania się z aktualnym regulaminem konkursu, gdyż pojawiły się pewne zmiany: policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/pol/kalendarium-1/339,Zgloszenie-do-konkursu-i-rejestracja-na-platformie.html

Podobnie jak w poprzednich latach, można zgłaszać swoje prace przez cały czas trwania konkursu, jednak tylko zespoły zarejestrowane do końca listopada 2018 roku mogą liczyć na udział w warsztatach.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu, najlepiej mailowego: karolina.kolbuszewska@ipn.gov.pl

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA