Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 listopada 2018
  • 30 listopada 2018
  • wyświetleń: 2897

Zbiórka rzeczy użytku codziennego dla dzieci z Kamerunu

Za nami:

Pochodzący z Łąki ksiądz Ludwik Stryczek przebywa na misjach w Kamerunie już od 30 lat. Odwiedza swój rodzimy kraj co 3 lata. Teraz do Polski przyjechał misjonarz przebywający z nim w Kamerunie - brat zakonny Jean’a Marie.

Misjonarz zawita do Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie, by opowiedzieć o misjach, o tym jak wygląda życie w Afryce, podzielić się galerią zdjęciową, zachęcając tym samym dzieci i młodzież do empatii i lepszego zrozumienia swojego życia.

W związku z tym do 30 listopada trwa zbiórka rzeczy użytku codziennego dla dzieci z Kamerunu. - Mogą to być szczoteczki do zębów, do włosów, pasty do zębów, ubranka dla dzieci i bielizna, klapki, butelki dla niemowląt, piłki, zabawki uniwersalne, przybory szkolne (kredki, długopisy, bloki rysunkowe) itp. Ważne, aby były to nowe rzeczy użytku codziennego. Nie zbieramy żywności! Bardzo prosimy o włączenie w akcję bliskich znajomych i przyjaciół, by wspomóc dzieci i młodzież żyjącą w trudnych warunkach gdzie, jak sam ks. Stryczek mówi: "butelka do mleka dla dziecka jest rarytasem" - zachęcają organizatorzy zbiórki.

Szczegółowych informacji udziela p. Katarzyna Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie. Rzeczy należy przynosić opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariatu (p. Aneta Lisiecka, p. Anna Moric, p. Aleksandra Śliwka).

43-200 Pszczyna
ul. Staromiejska 41

tel. 32 212-82-78

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA