Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 28 listopada 2018
  • wyświetleń: 1907

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Czarkowie z wizytą na Teneryfie

W dniach od 28 października do 4 listopada nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czarkowie brali udział w zjeździe szkoleniowym w jednej z hiszpańskich szkół w miejscowości Santa Cruz na Teneryfie.

Szkoła Podstawowa nr 6 z Czarkowa z wizytą na Teneryfie - 28.10-4.11.2018 · fot.


Wyjazd był częścią realizowanego projektu unijnego Erasmus+ "European Possibilities Friendship Culture & Maths", programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Celem wizyty była wymiana doświadczeń z zakresu nauczania matematyki, języka angielskiego jak i wykorzystania elementów różnych kultur w działalności dydaktycznej i wychowawczej.

Do odwiedzanej szkoły CEIP TAGOROR uczęszcza około 160 uczniów w wieku od 3 do 12 lat. W placówce większość uczniów cechuje się wysokim poziomem znajomości języka angielskiego. Jest to wynik uczestniczenia w zajęciach prowadzonych metodą CLIL (ang. Content and Language Integrated Learning, pol. zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe). CLIL to metoda, w ramach której część przedmiotów prowadzona jest w języku angielskim, co pozwala jednocześnie rozwijać wiedzę oraz znajomość języka obcego.

Uczniowie szkoły przywitali zagranicznych nauczycieli tanecznym występem. Uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć tańce narodowe wszystkich partnerskich krajów w interpretacji hiszpańskich dzieci. Uczniowie szkoły po występach zamienili się w przewodników. Pokazali odwiedzającym ich nauczycielom jak wyglądają codzienne zajęcia w szkole. Dzieci chętnie wchodziły w interakcje z wizytatorami, a także pokazały w jaki sposób się uczą.

Szkoła Podstawowa nr 6 z Czarkowa z wizytą na Teneryfie - 28.10-4.11.2018
Szkoła Podstawowa nr 6 z Czarkowa z wizytą na Teneryfie - 28.10-4.11.2018 · fot.


Podczas szkolenia zagraniczni nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się więcej także o historii i kulturze Teneryfy. Pierwszego dnia poznali dzieje Santa Cruz, największej miejscowości na wyspie, która szczyci się dorocznym Karnawałem w Santa Cruz (największym karnawałem zaraz po Rio De Janeiro). Podczas wyjazdu wizytatorzy odwiedzili także La Lagunę - drugie pod względem wielkości miasto na wyspie położone w jej północno-zachodniej części. Ze względu na dużą ilość zabytków - Starówka w 1999 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Podczas wizyty w La Lagunie nauczyciele zwiedzili również Muzeum Nauki i Kosmosu. Jest to miejsce, w którym w niekonwencjonalny sposób można poznać prawa fizyki, dlatego często odwiedzają je tutejsi uczniowie.

Podczas wizyty na Teneryfie nie można było pominąć zobaczenia Pico del Teide - szczytu wulkanicznego o wysokości 3718 m n.p.m., najwyższego szczytu w Hiszpanii. Teide jest wciąż uważany za czynny wulkan, a znajduje się on na terenie Parku Narodowego, który (podobnie jak starówka w La Lagunie) wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Szkoła Podstawowa nr 6 z Czarkowa z wizytą na Teneryfie - 28.10-4.11.2018
Szkoła Podstawowa nr 6 z Czarkowa z wizytą na Teneryfie - 28.10-4.11.2018 · fot.


Ostatniego dnia wizytujący nauczyciele mieli przyjemność zobaczyć występ muzyczny grupy seniorów, która ściśle współpracuje z tutejszą placówką. W marcu nauczyciele z placówek partnerskich przyjadą z wizytą do Polski.

43-211 Czarków
ul. Powstańców Śląskich 25

tel. 32 211-47-59

Daria Hristova-Kosobudzka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA