Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 listopada 2018
  • wyświetleń: 727

Młodzi w Akcji - Wiwat Niepodległość w Szkole Podstawowej w Górze

Kolejny już raz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze przystąpili do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Młodzi w Akcji - Wiwat Niepodległość w Szkole Podstawowej w Górze · fot.


W poprzednich edycjach programu zebraliśmy gry i zabawy z przeszłości, odkryliśmy niezwykłe miejsca w swojej wsi, zredagowaliśmy książkę i kalendarz. Tegoroczny projekt pozwolił nam na odkrycie współczesnego, codziennego patriotyzmu i postanowiliśmy zorganizować koncert "100 lat Niepodległa".
23 listopada zwieńczyliśmy wszystkie działania w naszym uczniowskim projekcie. Doprowadziliśmy do końca zadania przewidziane do tego, aby odbyło się w naszej szkole spotkanie w kawiarence SPJK i koncert.

Wyszliśmy poza swoją grupę projektową, zaprosiliśmy do współpracy panią dyrektor, nauczycieli, harcerzy, zespół śpiewaków ludowych "Górzanie", utalentowane wokalnie osoby z naszej miejscowości, kolegów z innych klas, rodziców. Opracowaliśmy i wykonaliśmy plakaty, zaproszenia, scenariusz, prezentację multimedialną, śpiewniki, scenografię. Mieliśmy okazję sprawdzić się w roli konferansjerów, dbaliśmy o obsługę techniczną podczas koncertu. Zadbaliśmy o promocję wydarzenia. Wszystko wyszło bardzo dobrze, spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem.

Dziękujemy za współpracę i barwne, niezapomniane występy zespołowi "Górzanie" pod kierownictwem pana Pawła Libery, paniom Helenie Malcher, Agnieszce Anteckiej, Magdalenie Mynarskiej, Katarzynie Skulskiej, Barbarze Janusik, Agnieszce Wojtali oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy nabyć nowe kompetencje i poczuć, że warto kreować rzeczywistość.


43-227 Góra
ul. Pszczyńska 34

tel. 032 2117129

Katarzyna Marcińczyk-Jarek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA