Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 907

Liceum w Gilowicach: "Świat wokół nas - Terroryzm i terroryści"

4 grudnia gościliśmy w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach dr Karolinę Wojtasik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Liceum w Gilowicach: "Świat wokół nas - Terroryzm i terroryści" - 12.2018 · fot.


Pani doktor między innymi pracuje w Instytucie Socjologii  i prowadzi badania nad terroryzmem. Jej wykład pt."Terroryzm i terroryści" odbył się w ramach cyklu spotkań "Świat wokół nas". Wzbudził on zainteresowanie zarówno wśród młodzieży, jak i nauczycieli, którzy jeszcze po wykładzie mieli wiele pytań do dr Wojtasik. Spotkanie z tym trudnym tematem, wyjaśnienie mechanizmów powstawania terroryzmu i działania terrorystów uświadomiło słuchaczom jeszcze dobitniej, że niestety w każdym miejscu na świecie możemy być narażeni na takie działania.

Zainteresowanym tym tematem oraz podróżującym za granicę polecamy Internetową stronę rządową www.antyterroryzm.gov.pl, której celem jest bieżące informowanie społeczeństwa, jak reagować na zagrożenia terrorystyczne oraz jaki jest ich poziom na terenie RP.

43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Katarzyna Kaczmarczyk, źródło: LO Gilowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA