Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 12 grudnia 2018
  • wyświetleń: 677

Uczniowie i nauczyciele z Gilowic na spotkaniu projektowym na Węgrzech

Projekt Erasmus+ "Hand to hand with CLIL" jest realizowany w gilowickim liceum od października tego roku. W pierwszym tygodniu grudnia odbyło się pierwsze spotkanie projektowe obejmujące zarówno uczniów jak i nauczycieli. Gospodarzem spotkania była szkoła partnerska w Jaszbereny na Węgrzech, która specjalizuje się w dziedzinach technicznych takich jak: automatyka, mechanika, informatyka.

Uczniowie i nauczyciele z Gilowic na spotkaniu projektowym na Węgrzech · fot.


Głównym celem spotkania było wzajemne poznanie się partnerów, zaprezentowanie krajów, regionów i szkół, którym towarzyszyły quizy sprawdzające znajomość krajów partnerskich. Uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać występ szkolnego chóru, zespołu folklorystycznego oraz obejrzeć najnowocześniejsze sale lekcyjne, w których uczniowie uczą się automatyki i programowania. Wszyscy wzięli także udział w interesujących zajęciach przygotowanych z wykorzystaniem metody CLIL, np. lekcja informatyki na temat eksploracji kosmosu, lekcja o recyklingu, warsztaty z wyplatania koszyków. Zajęcia odbywały się nie tylko w szkole, część z nich miała miejsce w miejscowym zoo, w którym uczniowie wysłuchali wykładu pani weterynarz pracującej z dzikimi zwierzętami oraz dowiedzieli się wielu interesujących faktów na temat życia zwierząt. Poza tym wzięli udział w karmieniu podopiecznych, ich treningach a nawet spacerze z pingwinami.

Niekwestionowaną atrakcją była całodzienna wycieczka do Budapesztu. Pięknie położone nad Dunajem miasto przywitało nas słoneczną pogodą, co pozwoliło docenić piękno węgierskiej stolicy wraz z jej głównymi zabytkami, takimi jak: budynek parlamentu, wzgórze zamkowe i inne. Wizyta w tym mieście była także okazją do odwiedzenia Centrum Nauki, w którym można było w sposób interaktywny poszerzyć swoją wiedzę o różnych dziedzinach nauki, w tym wziąć udział w pasjonującym pokazie doświadczeń chemicznych. Ponieważ Budapeszt w grudniu nieodzownie kojarzy się z tamtejszym urokliwym jarmarkiem świątecznym, tej atrakcji również nie zabrakło w programie pobytu.

Spotkanie partnerskie przebiegło w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze, uczniowie zakwaterowani w rodzinach goszczących mogli z bliska poznać węgierską kulturę i zwyczaje. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, wspólnego śpiewania i tańczenia. Nawiązało się wiele nowych przyjaźni, a potrzeba komunikacji w języku angielskim pozwoliła poćwiczyć kompetencje językowe i kulturowe.

43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Joanna Kocioła

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA