Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 9 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2534

Nowe urządzenie monitorujące jakość powietrza na os. Piastów

Nowe urządzenie monitorujące jakość powietrza, które końcem ubiegłego roku trafiło do Pszczyny, zostało zamontowane na budynku kotłowni znajdującej się przy ul. Kazimierza Wielkiego na osiedlu Piastów.

Nowe urządzenie monitorujące jakość powietrza
Nowe urządzenie monitorujące jakość powietrza na os. Piastów - 01.2019 · fot.


Urządzenie pomiarowe wyposażone jest w stację meteo, która monitoruje temperaturę, wilgotność powietrza oraz siłę wiatru, ale przede wszystkim stężenia pyłów PM10 i PM2,5 w powietrzu. Wynik te są analizowane i prezentowane na wyświetlaczu. Aparaturę przekazała miastu Polska Spółka Gazownictwa.

Akcja "Przyłącz się, liczy się każdy oddech" to kampania społeczna będąca częścią "Programu inwestycji w siec gazową Polski na lata 2018-2022", realizowana przez Polską Spółkę Gazownictwa z GK PGNiG. Jej celem jest uświadomienie nie tylko wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie i życie ludzkie, ale także przypomnienie, że w problem smogu rozpoczyna się w każdym gospodarstwie domowym.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA