Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 7 stycznia 2019
  • wyświetleń: 809

Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie

"Flying Words" to nowy, kolejny projekt unijny, w którym bierze udział Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie. Projekt jest realizowany w ramach programu Erasmus+ i zakłada współpracę szkół z różnych krajów.

Erasmus + w Szkole Podstawowej nr 1


Partnerami projektu są dwie szkoły z Hiszpanii (CEIP Francisco Argos/ Venta de Banos, Quintana de Soba), szkoła z Bułgarii (Berkovista) oraz przedszkole węgierskie (Komarom). Celem projektu jest stworzenie cyfrowej bajki - historii w dwóch językach (ojczystym i angielskim) o tym samym początku. Ciąg dalszy układają uczniowie każdego z partnerów. Projekt ma na celu promocję uniwersalnych wartości, ale i stworzenie cyfrowych materiałów, które zostaną napisane przez uczniów. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2018 roku.

Po wielu przygotowaniach, pierwsze spotkanie miało miejsce w szkole hiszpańskiej, w Venta de Banos, która jest koordynatorem projektu. Od 25 listopada w tygodniowej mobilności w Hiszpanii wzięło udział dwoje naszych nauczycieli. Mieli oni okazję przyjrzeć się pracy placówek położonych w różnych miejscach - Quintana de Soba, która jest bardzo małą szkołą w górach (45 uczniów) oraz Venta de Banos - szkoła na obrzeżach strefy ekonomicznej (ok. 150 uczniów). Nauczyciele zostali ciepło przyjęci przez szkoły partnerskie. Mieli okazję zobaczyć ich tradycyjne tańce, spróbować regionalnych potraw oraz spotkać się z lokalnymi władzami. Seminaria dotyczyły szczegółów współpracy oraz tworzenia cyfrowej książki. Podzielono także zadania pomiędzy partnerów oraz zaplanowano harmonogram projektu.

Projekt będzie trwał dwa lata - zakończy się w sierpniu 2020 roku i jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA