Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3174

Radni PiS apelują o zaniechanie działań i podjęcie rozmów ws. III LO

Nauczyciele i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, wraz z rodzicami, otwarcie deklarują swoje niezadowolenie i nie zgadzają się na przeniesienie placówki do budynku przy ul. Batorego. Ich stanowisko poparli radni Rady Miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia.

Oświadczenie

Jako Radni Rady Miejskiej w Pszczynie pragniemy wyrazić zaniepokojenie wobec zamierzonych działań włodarzy, Pana Burmistrza Dariusza Skrobola oraz Pani Starosty Barbary Bandoły w kierunku przeniesienia III Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Stefana Batorego w Pszczynie.

Wypowiedzi Pana Burmistrza z ubiegłego roku min. na obchodach 20-lecia III Liceum Ogólnokształcącego świadczyły o prawidłowym funkcjonowaniu placówki i wzorowym przygotowaniu do reformy oświaty. Wprawdzie reforma wprowadziła wiele zmian lecz podejmowanie takich kategorycznych działań jest indywidualną decyzja władz lokalnych.

Rozumiemy oburzenie uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców, którzy zostali tym faktem zaskoczeni. Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty zarówno dorobek szkoły jak i efekty pracy uczniów, wiemy, że dobro naszych dzieci jest najważniejsze. Kierując się tymi przesłankami jako Radni Rady Miejskiej Prawa i Sprawiedliwości apelujemy o zaniechanie działań zmierzających do przeniesienia III Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Stefana Batorego w Pszczynie i podjęcie Wspólnych rozmów mających na celu rozwiązanie tego problemu.


Radni Rady Miejskiej:
Marcela Kanafek-Lewandowska
Marek Szklorz
Michał Ziebura
Henryk Kopiec
Rafał Wróbel
Andrzej Mańka
43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 2103620

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA