Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 18 lutego 2019
  • wyświetleń: 981

[ZDJĘCIA] Międzynarodowy Dzień Pizzy w Publicznym Przedszkolu nr 7

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci z Przedszkola nr 7 ten dzień obchodziły dzień wcześniej.

Dzień Pizzy w PP nr 7 - 8.02.2019 · fot.


Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż dzieci uwielbiają ten przysmak pochodzący z Włoch. Zanim zaczęliśmy przygotowywać pizzę, dowiedzieliśmy się trochę o jej historii: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch - Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch.

Po zajęciach odwiedziliśmy Osiedlowe Centrum Kultury, gdzie przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. W tym czasie dzieci pozowały w przygotowanej specjalnie na tę okazję fotobudce. Następnie z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy.

Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest z całą pewnością smaczna i zdrowa.

Klaudia Konieczny

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA