Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 lutego 2019
  • wyświetleń: 3119

Hala sportowa przy szkole w Wiśle Małej wymaga modernizacji

Radna Marta Wojciechowska-Smolarz złożyła interpelację w sprawie modernizacji hali namiotowej, pełniącej również funkcję sali gimnastycznej w Wiśle Małej. Pierwsze prace powinni zostać wykonane w tym roku. Kolejne jednak muszą poczekać.

Hala sportowa w Wiśle Małej - 02.2019 · fot.


- W 2005 roku wybudowana została hala sportowa przy SP nr 13 w Wiśle Małej. Był to pierwszy tego typu obiekt sportowy z boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i badmintona na terenie gminy Pszczyna - przedstawia obiekt Marta Wojciechowska-Smolarz. Jak opisuje, hala od wielu lat służy dzieciom uczęszczającym do oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej w Wiśle Małej, drużynie LKS Wisła Mała, piłkarzom z sąsiednich miejscowości, a także osobom prywatnym.

Zwraca także uwagę, że o ile dawniej oblężenie było spore, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, że konieczna była rezerwacja hali na godzinę z dużym wyprzedzeniem, tak z roku na rok zainteresowanie obiektem maleje. Powodu takiego stanu rzeczy radna upatruje w problemie z ogrzewaniem hali, a co za tym idzie - niską temperaturą wewnątrz.

Hala sportowa w Wiśle Małej - 02.2019
Łaty na dziurach dachu hali sportowej w Wiśle Małej - 02.2019 · fot.


Dodaje, że stan techniczny budzi również wątpliwości o instytucji kontrolujących takie obiekty. - Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Tychach podczas kontroli wydawał decyzje dotyczące remontu, podważał stan techniczny sali - zauważa.

Odnotowuje, że co prawda w budżecie gminy Pszczyna na ten rok zaplanowano wydatki w wysokości 200 tysięcy złotych na wykonanie instalacji grzewczej i wentylacyjnej w hali namiotowej w Szkole Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej, lecz rozwiąże to jedynie problem ogrzewania, a tymczasem po czternastu latach użytkowania hali niezbędny jest kompleksowy remont.

I sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.11.2018
Radna Marta Wojciechowska-Smolarz · fot.


Marta Wojciechowska-Smolarz jako konieczne wymienia między innymi: dodatkowe uszczelnienie pokrycia dachowego bądź zastąpieniu istniejącego brezentu innego rodzaju pokryciem izolacyjnym, remont ścian oraz odwodnienie sali.

- Wobec powyższego wnioskuję o podjęcie dodatkowych działań mających na celu modernizację hali namiotowej w Wiśle Małej. Jest to bardzo ważne miejsce dla wszystkich mieszkańców Wisły Malej, ale także dla mieszkańców tej części gminy. Dobrze wyposażony obiekt sportowy może stawić alternatywę dla zajętych hal w Pszczynie oraz przynosić dodatkowe dochody dla gminy - napisała radna w interpelacji do burmistrza.

W odpowiedzi Dariusz Skrobol potwierdza, że w budżecie zabezpieczono kwotę w wysokości 200 tysięcy złotych, a także, iż 7 lutego otwarto oferty w prowadzonym postępowaniu przetargowym na realizację instalacji grzewczej i wentylacyjnej w opisanym obiekcie. Dodaje jednak, że to wszystkie środki jakie w tym roku jest w stanie przeznaczyć na ten cel. - Z uwagi na obowiązek wykonania zaleceń pokontrolnych Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach w pozostałych placówkach oświatowych gminy Pszczyna, w bieżącym roku budżetowym nie przewidujemy do realizacji innych niż planowane roboty budowlane związane z modernizacją wentylacji i instalacji grzewczej hali namiotowej (sali gimnastycznej) w Wiśle Małej - tłumaczy.

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 17.01.2019
Burmistrz Dariusz Skrobol · fot.


Burmistrz pozostawia jednak nadzieję, że niezbędne prace wykonane będą w przyszłości. - Pragnę poinformować, że kolejne niezbędne do wykonania prace budowlane związane z usprawnieniem działalności hali namiotowej przy Szkole Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej będą uwzględniane sukcesywnie przy konstruowaniu budżetu gminy na kolejne lata - zapewnia.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA