Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 1 marca 2019
  • wyświetleń: 777

Spotkanie z młodzieżą marzącą o służbie w policji

Niektórzy z nich marzą o "niebieskich szeregach" od lat. Teraz, kiedy w ich klasie pojawiła się okazja porozmawiania o tzw. plusach i minusach służby w policji, pytali o wszystko. Na pytania uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej nr 18 w Pszczynie odpowiadał profilaktyk z pszczyńskiej komendy. Młodzież dowiedziała się, w jaki sposób przystąpić do rekrutacji, jakie są wymagania, jak długo trwają obowiązkowe i specjalistyczne szkolenia, czego można spodziewać się po ich ukończeniu i jak wygląda praca w poszczególnych pionach.

Spotkanie z młodzieżą marzącą o służbie w policji
Spotkanie z młodzieżą marzącą o służbie w policji · fot.


W pierwszej kolejności uczniowie prosili o wytłumaczenie zasad obowiązujących przy rekrutacji. Pytali, jaki wybrać profil szkoły średniej i jakie są wymagania dotyczące sprawności fizycznej. Dopiero po dokładnym omówieniu tym punktów pytali o tzw. prozę zawodowego życia policjantów. Tu profilaktyk opowiedział o swojej służbie i możliwościach rozwoju.

Zachęcał do wstąpienia w "niebieskie szeregi", podkreślając, że jest to praca, która nie tylko daje ogromną satysfakcję, ale i możliwość rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań zawodowych. Mówił, że jest to bardzo interesująca praca- taka, w której każdy dzień jest inny. Nigdy nie wiadomo z kim lub z jaką sytuacją można mieć do czynienia, ponieważ tę pracę charakteryzuje służba potrzebującym. Obrazki związane z ratowaniem ludzkiego życia nie należą zatem do rzadkości.

Profilaktyk zapewniał, że pomimo trudów, które niesie ta służba, jest to praca jedyna w swoim rodzaju. Jest bowiem niepowtarzalna, dynamiczna, pełna kontrastów i dająca satysfakcję nawet w małych sprawach. Przekonywał, że Policję tworzą ludzie dla ludzi i dlatego warto tworzyć ją razem.

43-200 Pszczyna
ul. Księżycowa 25

tel. 032 2104221

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA