Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 1305

[ZDJĘCIA] Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach

W środę, 13 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju obchodzono Ogólnopolski Dzień Matematyki. Zespół nauczycieli matematyki przygotował z tej okazji cały wachlarz atrakcji, aby pokazać, że matematyką można się doskonale bawić.

Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 13.03.2019 · fot.


Podczas przerw uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności w origami, zagadkach logicznych i grach matematycznych. Jeden z uczniów zaprezentował swoją kolekcję nietypowych kostek Rubika. Obchodom towarzyszyły również dwie wystawy: matematyczno-informatyczna "Cyfra to też bryła" i fotograficzna - "Matematyka w Obiektywie".

Najważniejszymi atrakcjami tego dnia były: konkurs na zapamiętanie największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi oraz drużynowy turniej matematyczny "Dzika matematyka", zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju "4improve". Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła im dyrektor Beata Smolarek.

W tym dniu nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w zabawach i grach matematycznych. Zorganizowano dla nich również konkurs z nagrodami na najciekawszy plakat matematyczny.

Uczniom podobały się wszystkie formy zajęć, w których mogli aktywnie uczestniczyć. Bardzo chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach matematycznych.

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Powstańców Śląskich 3

tel. 032 2107212
tel. 032 2107175

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA