Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 marca 2019
  • wyświetleń: 820

Uczniowie z Gilowic uczą się matematyki i biologii po angielsku

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach realizuje projekt "Hand to hand with CLIL" w ramach programu Erasmus+. Jest to w bardzo dużym skrócie metoda polegająca na wprowadzaniu języka obcego, w tym przypadku angielskiego do przedmiotów ogólnokształcących.

W naszej szkole na wybranych lekcjach matematyki i biologii uczniowie zdobywają więc wiedzę odpowiednio matematyczną i biologiczną w języku angielskim. Obecnie realizowany projekt angażuje uczniów pokazując im, że można skutecznie uczyć się matematyki i przedmiotów ścisłych oraz języka angielskiego równocześnie.

logilowice.hekko.pl/projekty/erasmusplus_2018_20_Hand_to_hand//201903_maths_lesson-CLIL.mp4

Co zyskują nasi uczniowie dzięki temu? Na pewno bez kompleksów będą mogli rozpocząć studiowanie kierunków matematyczno- przyrodniczych, w tym medycznych na zagranicznych uczelniach. Także polskie uczelnie oferują liczne kierunki studiów w języku angielskim, a nauka anatomii człowieka na wielu Uniwersytetach Medycznych w kraju to już nie tylko łacina, ale również obowiązkowo język angielski. Nie jest to wcale dziwne zważywszy na to, że literatura naukowa, z której korzystają nie tylko studenci, jest dostępna głównie w języku angielskim.

logilowice.hekko.pl/projekty/erasmusplus_2018_20_Hand_to_hand/201903_biology_lesson-CLIL.mp4

43-227 Gilowice
ul. Korfantego 38

tel. 32 2117321

Magdalena Szuster

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA