Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 22 marca 2019
  • wyświetleń: 832

Światowy Dzień Zespołu Downa w Przedszkolu Publicznym nr 21

W czwartek, 21 marca w Przedszkolu Publiczny nr 21 obchodzono Dzień Kolorowej Skarpetki - czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa w Przedszkolu Publicznym nr 21 - 21.03.2019 · fot.


Kolorowym atrybutem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary. Są one symbolem Zespołu Downa, symbolem niedopasowanych chromosomów.

Data Światowego Dnia Zespołu Downa także nie jest nieprzypadkowa. Przyczyną tej wady genetycznej jest trzeci chromosom, który dołączył się do 21 pary chromosomów - stąd 21.03.

W ten wyjątkowy dzień, dzieci z naszego przedszkola założyły skarpetki w różnych, niepasujących do siebie parach. Już od wczesnych godzin porannych było głośno i kolorowo. Dzieci wspólnie integrowały się i dokazywały. Zabawom nie było końca. Ponadto przedszkolaki zapoznały się z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi specyfiki Zespołu Downa oraz wysłuchały bajki H. Kraljic, pt. "Mam zespół Downa". Następnie wspólnie ozdobiliśmy symboliczne skarpetki, które wywiesiliśmy w holu naszego przedszkola. 

Z uwagi na to, że w naszym przedszkolu działają grupy specjalne, dokładamy wszelkich starań, aby już od małego uczyć dzieci tolerancji i takie dni, jak Zespół Downa, zawsze należycie uczcić. Dzień ten został przez wszystkie dzieci miło spędzony. Było niezwykle wesoło i kolorowo.


Aneta Michalik, Magdalena Lorenc

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA