Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 23 marca 2019
  • wyświetleń: 1086

Dzień Samorządności w Szkole Podstawowej w Górze

21 marca - na ten dzień nasi uczniowie czekają cały rok. Tradycją szkoły jest obchodzenie rozpoczęcia Wiosny przekazaniem władzy uczniom. Zwyczaj ten wprowadziła w naszej placówce pani dyrektor Jadwiga Michalik jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku. Wszyscy kolejni dyrektorzy oraz obecnie sprawująca tę funkcję pani Agnieszka Wojtala podczas apelu przekazała na kilka godzin lekcyjnych symboliczne klucze do szkoły.

Dzień Samorządności w Szkole Podstawowej w Górze - 21.03.2019 · fot.


Uczniowie, którzy starali się w tym dniu zostać "sobowtórami" nauczycieli, prowadzili lekcje, dyżurowali, podawali herbaty, wydawali klucze, sprzątali. Samorządność mocno wpisana jest w naszą tożsamość, zasady samostanowienia wprowadził nasz patron Janusz Korczak, staramy się wprowadzać w SPJK jego praktyki.

W tym roku uczniowie postanowili pokazać swoje pasje i zainteresowania, zaprezentować wszystko to, czym zajmują się po lekcjach. Potwierdzili, że są wszechstronnie utalentowani, odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach artystycznych i sportowych. Umieją zorganizować w nieco odmienny sposób lekcje, ciekawe przerwy i duży, wymagający wcześniejszego przygotowania, wsparcia pracowników szkoły, odpowiedzialności za siebie i innych projekt jakim jest "Dzień Samorządności".

43-227 Góra
ul. Pszczyńska 34

tel. 032 2117129

Katarzyna Marcinczyk-Jarek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA