Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 811

Wizyta fizjoterapeuty w Publicznym Przedszkolu nr 7

Kontynuując cykl spotkań z rodzicami 15 marca Publiczne Przedszkole nr 7 odwiedziła Joanna Dzierżęga - specjalista fizjoterapii dziecięcej, a prywatnie mama podopiecznej Zosi.

Wizyta fizjoterapeuty w Publicznym Przedszkolu nr 7


Pani Joanna opowiadała dzieciom, co to jest prawidłowa postawa ciała oraz jak należy ją ćwiczyć i wzmacniać. Fizjoterapeutka wykonała dzieciom badanie stóp oraz sprawdziła parametry postawy ciała. Dzieci oraz panie za pomocą tuszu wykonały odbitkę stóp, którą mogły zabrać do domu. Przedszkolaki mogły wejść na specjalne urządzenie ze szklanym podestem, który podświetlał na zielono stopy w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Następnie pionem laserowym sprawdzono czy dzieci utrzymują prawidłową postawę ciała.

Na zakończenie przeprowadzono instruktaż, jak prawidłowo układać stopy podczas chodzenia oraz jak ćwiczyć postawę. Rodzice przebadanych dzieci otrzymali informację o stanie zdrowia ich dzieci oraz co można ćwiczyć w domu w czasie wolnym, aby zapobiec wadom postawy w przyszłości. To było dla wszystkich ciekawe doświadczenie oraz świetna zabawa dotycząca występujących zaburzeń posturalnych, możliwości ich diagnozowania oraz korekcji.

43-200 Pszczyna
ul. Staromiejska 43

tel. 32 210 17 08

Klaudia Konieczny

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA