Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 9 kwietnia 2019
  • 12 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 18593

W powiecie pszczyńskim odbywają się egzaminy gimnazjalne

Mimo akcji protestacyjnej w całym kraju odbywają się egzaminy gimnazjalne. Również w powiecie pszczyńskim wszystkie samorządy i dyrekcje szkół poradziły sobie w środę, czwartek oraz w piątek z organizacją testu i komisji.

PszczynaDyrektorzy pszczyńskich gimnazjów powołali 16 komisji, które będą odpowiedzialne za przeprowadzenie w środę egzaminów, dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość ich zdawania.

- Staramy się zrobić wszystko, aby jutro przeprowadzić egzaminy gimnazjalne. To jest 16 komisji i blisko 41 osób potrzebnych do tego, aby uczniowie przystąpili jutro do egzaminów - mówił we wtorek burmistrz Dariusz Skrobol.

Loading...


- Szkoły są przygotowane by egzaminy się odbyły i nazbieraliśmy odpowiednią ilość nauczycieli do tego, by zasiadali w komisjach. Dziękuję dyrektorom pszczyńskich gimnazjów, że podjęli się próby organizacji egzaminów - dodał.

W środę rano informacja o egzaminach została potwierdzona. W pszczyńskich szkołach pracuje 16 komisji. Wszyscy uczniowie przystąpili do egzaminów. Nie było żadnych zakłóceń. W czwartek egzaminy też odbywają się we wszystkich placówkach. Także w piątek we wszystkich szkołach egzaminy odbyły się zgodnie z planem.

Goczałkowice-ZdrójMimo akcji protestacyjnej, dziś zgodnie z planem w Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne.

W poniedziałek, 8 kwietnia, podobnie jak w wielu placówkach w całym kraju, w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju rozpoczęła się akcja protestacyjna. Do strajku przystąpili niemal wszyscy pracownicy pedagogiczni.

Choć nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne, dzisiaj w szkole w Goczałkowicach zgodnie z planem rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W pierwszym dniu 59 gimnazjalistów przystąpiło do egzaminów z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego.

Egzaminy gimnazjalne w Goczałkowicach-Zdroju - 10.04.2019
Egzaminy gimnazjalne w Goczałkowicach-Zdroju - 10.04.2019 · fot.


Zgodnie z harmonogramem, egzaminy będą kontynuowane w czwartek i piątek. - Powołano wszystkie komisje na egzaminy gimnazjalne oraz egzaminy ósmoklasisty. Mamy nadzieję, że wszystkie egzaminy odbędą się zgodnie z procedurą - mówi Beata Smolarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 15-17 kwietnia. W szkole w Goczałkowicach przystąpi do nich 84 uczniów.

SuszecW 3 szkołach w Gminie Suszec rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne w części humanistycznej. - Dzięki dużej pracy dyrektorów szkół egzaminy rozpoczęły się punktualnie i zgodnie z procedurami, pomimo trwającej akcji protestacyjnej nauczycieli - poinformował wójt Marian Pawlas.

Komisje egzaminacyjne pracują w pełnej obsadzie i nie było potrzeby zatrudniania innych niezatrudnionych nauczycieli. W Szkole Podstawowej w Suszcu przystąpili wszyscy uczniowie 3 - klas gimnazjalnych - 57 uczniów, 2 komisje egzaminacyjne. W zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach przystąpiło wszystkich 19 uczniów, jedna komisja egzaminacyjna. W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Radostowicach przystąpiło 43 uczniów (1 uczeń na leczeniu i tam przystąpi do egzaminu), 3 komisje egzaminacyjne. W czwartek część matematyczno-przyrodnicza a w piątek część językowa.

PawłowiceMimo trwającego strajku od jutra, tj. 10 kwietnia, rozpoczną się egzaminy gimnazjalne zgodnie z harmonogramem. Według informacji otrzymanych od dyrektorów szkół ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Osiedlu Pawłowice oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach egzaminy gimnazjalne w środę odbędą się zgodnie z planem.

MiedźnaWójt gminy Miedźna poinformował, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbędą się bez zakłóceń.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA