Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 12 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 13024

Starosta i wicestarosta odwiedzili strajkujących nauczycieli

Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski odwiedzili powiatowe szkoły średnie i spotkali się ze strajkującymi nauczycielami.

Strajk, nauczyciele
Strajk nauczycieli w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie · fot.


- Jako samorząd odpowiedzialny za szkolnictwo ponadpodstawowe, mamy na uwadze dobro dzieci i młodzieży, a także dobro nauczycieli. To bardzo ważna grupa zawodowa i nie zostawimy jej w tak trudnym momencie bez wsparcia. Mam nadzieje, że determinacja nauczycieli doprowadzi do tego, że rządzący zechcą otworzyć się na dialog. Rozumiemy trudną sytuację rodziców, którzy mają olbrzymie problemy z zapewnieniem dzieciom opieki, przed nami termin klasyfikacji w klasach maturalnych... Tylko dialog jest kluczem do rozwiązania tej niełatwej dla wszystkich stron sytuacji - mówi starosta Barbara Bandoła.

Strajk, nauczyciele
Starosta i wicestarosta odwiedzili strajkujących nauczycieli w Zespole Szkół nr 3 im. J. Korczaka. · fot.


Nauczyciele podkreślają, że chcą wrócić do swoich uczniów, ale walczą o godność swojego zawodu. Dziękują za wszystkie słowa i gesty wsparcia płynące ze strony uczniów i rodziców, których doświadczają każdego dnia.

Strajk, nauczyciele
Starosta i wicestarosta odwiedzili strajkujących nauczycieli w I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie/ · fot.


Zwracają uwagę, że wprowadzana reforma nie była konsultowana, uczniowie muszą ciężko pracować, uczą się wielu niepotrzebnych treści, a efekty pracy mierzy się egzaminami, które są oderwane do podstawy programowej. Celem szkoły staje się ostatecznie egzamin, a nie wychowywanie i kształcenie młodych ludzi.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA