Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1067

[ZDJĘCIA] "Różni+Równi=Europejscy" - warsztaty w "Chrobrym"

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbyły się warsztaty "Różni+Równi=Europejscy", organizowane przez Komisję Europejską w Polsce.

"Różni+Równi=Europejscy" - warsztaty w "Chrobrym" · fot.


Warsztaty prowadzili edukatorzy z Fundacji Humanity in Action Polska. Tematem były prawa obywateli w Unii Europejskiej i korzyści płynące z udziału naszego kraju w integracji europejskiej.

- W naszym liceum odbywają są 11. warsztaty organizowane przez Komisję Europejską w Polsce. To ważne wydarzenie i mam nadzieję, że skorzystacie z tego, o czym będziecie rozmawiać - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Pomimo tego, że w Unii są młodzi Polacy, Niemcy, Bułgarzy czy Francuzi, macie takie same prawa. Unia Europejska was otacza. Hałasuje za oknem, bo przy dworcu pani starosta buduje centrum przesiadkowe ze środków UE. Możecie wyjechać na Erasmusa, będziecie mogli wyjechać na studia, możecie z dowodem wyjechać na wakacje gdziekolwiek w Unii, podejmować pracę - mówił Sebastian Rysz z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Podczas warsztatów uczniowie mogli się przekonać, że odkrywanie wiedzy o Unii Europejskiej to długi proces i warto go kontynuować.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA