Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3432

Pawłowice: w szkole podstawowej powstanie patio

W Szkole Podstawowej nr 2 w Osiedlu Pawłowicach powstanie patio - miejsce, gdzie w ciekawej i funkcjonalnej przestrzeni będą odbywać się zajęcia dydaktyczne dotyczące szeroko rozumianej ekologii, a podczas przerw będzie można wypocząć na wygodnych sofach.

Pawłowice: w szkole podstawowej powstanie patio
Pawłowice: w szkole podstawowej powstanie patio · fot.


Pomysł aranżacji patio wewnętrznego zrodził się już jakiś czas temu. Szukano jednak alternatywy sfinansowania przedsięwzięcia. Udział szkoły i wygrana w konkursie grantowym organizowanym przez Operatora Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A. umożliwiła realizację pomysłu. Jego inicjatorką była Patrycja Kwiatoń - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz dyrekcja szkoły. Na realizację zadania szkoła pozyskała 10 tys. zł. Projekt wykonało STUDIUM Pracownia Projektowa inż. Magdalena Kaczmarczyk z Pawłowic.

Pawłowice: w szkole podstawowej powstanie patio
Pawłowice: w szkole podstawowej powstanie patio · fot.


Projektantka uwzględniła potrzeby użytkowników oraz trendy designerskie, tworząc przestrzeń funkcjonalną i nowoczesną. Patio będzie wyposażone w stoły i ławy, przy których uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach i wykładach. Przestrzeń zostanie podzielona na kilka stref tematycznych. Będzie strefa obserwacji zwierząt i życia w trawie (zostaną tu m. in. zamontowane karmniki dla ptaków). W strefie wiedzy o odpadach znajdą się nowoczesne pojemniki do segregacji. Będzie też ogród warzywno- ziołowy, który przyda się do zdobywania wiedzy na temat zdrowego stylu życia i odpowiedniego odżywiania. Nie zapomniano także o strefie wypoczynkowej z wygodnymi kanapami i pufami, wykorzystywanej podczas przerw.

Pawłowice: w szkole podstawowej powstanie patio
Pawłowice: w szkole podstawowej powstanie patio · fot.


W realizację projektu zaangażowani są pracownicy szkoły, rodzice oraz młodzież. Nowoczesne patio wewnętrzne, które ma być gotowe z początkiem nowego roku szkolnego, jest kontynuacją proekologicznych działań w szkole.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja "Za górami, za lasami.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.