Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 2 października 2019
  • wyświetleń: 623

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Górze ma głos

Samorządność uczniowska w szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze jest sprawą bardzo ważną. Uczniowie wiedzą, że muszą być samodzielni i odpowiedzialni we wszystkich swoich działaniach.

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Górze ma głos - 27.09.2019 · fot.


27 września jak co roku uczniowie wybrali swojego opiekuna i nowy samorząd. Wybory poprzedziła trwająca trzy tygodnie kampania wyborcza kandydatów do Rady Uczniowskiej, którzy zebrali odpowiednią ilość podpisów na listach poparcia i zostali pozytywnie zweryfikowani przez uczniowska komisję wyborczą. Podsumowaniem kampanii były wystąpienia i prezentacje kandydatów podczas szkolnej dyskoteki. Komisja wyborcza stworzyła karty wyborcze uprzednio losując kolejność kandydatów na karcie. W wyborach kandydowało 18 osób, sześcioro dostało się do Rady Uczniowskiej.

W naszej szkole Radę stanowią przewodniczący różnych sekcji. Sekcje biorą odpowiedzialność za różne działania:
  • sekcja wolontariacka organizuje akcje pomocy,
  • sekcja porządkowa kawiarenkę na dyskotekach oraz przerwy na sportowo,
  • sekcja kulturalno-rozrywkowa różne konkursy, prowadzi dyskoteki,
  • dziennikarska prowadzi stronkę samorządu.


Radzie Uczniowskiej przewodniczy w tym roku Paulina Wojciech. W radzie zasiadają Zuzanna Niesyto, Emilia Madeja, Emilia Kulka, Nikodem Wandzel, Milena Niemiec. Opiekunką samorządu jest Katarzyna Marcińczyk-Jarek.

43-227 Góra
ul. Pszczyńska 34

tel. 032 2117129

Katarzyna Marcińczyk-Jarek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA