Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 524

Projekt Ready, Steady, Go w Powiatowym Zespole Szkół nr 1

W terminie od 6 do 12 października PZS nr 1 gościło uczniów w ramach projektu Ready, Steady, Go! Uczniowie klas o profilach mechanicznych wraz z opiekunami, przyjechali do Pszczyny z Grecji, Rumunii i Czech. Projekt realizowany jest od roku 2018, polega na skonstruowaniu gokarta o napędzie elektrycznym. Każda szkoła tworzy swój pojazd i wymienia się doświadczeniami technicznymi. Finał projektu będzie mieć miejsce w maju 2020 na torze w Czechach i będzie to wyścig pojazdów każdej ze szkół.

Projekt Ready, Steady, Go w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie


Podczas wizyty w Polsce uczniowie oprócz wymiany zagadnień i problemów technicznych mieli możliwość odwiedzenia naszej szkoły, poznania naszego regionu i przede wszystkim zapoznania się z polskimi uczestnikami projektu, z którymi dotychczas komunikowali się wyłącznie przez platformę internetową e-twinnig.

Goście zostali zaproszeni do firmy ZF w Bielsku Białej, która zajmuje się rozwojem i produkcją układów kierowniczych, następnie odwiedzili zakłady badawcze Bosmal oraz firmę S Plastic zajmującą się produkcją wyrobów o dużych gabarytach z tworzyw sztucznych.

Brali również udział w zajęciach z programowania zestawów Arduino i naprawy układów napędowych w pojazdach.

Oprócz zajęć szkolnych i wizyt w firmach związanych z ich przyszłym zawodem, goście mieli okazję zobaczyć zamek w Pszczynie , otaczający go park oraz zagrodę żubrów w Jankowicach. Zwiedzili również Kraków.
Finałem pobytu w Polsce były zawody sportowe na hali POSIR i uroczyste pożegnanie.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA