Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 października 2019
  • wyświetleń: 605

O bezpieczeństwie po śląsku w Przedszkolu nr 2

Dnia 22 października Przedszkole nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie odwiedzili panowie policjanci z Wojewódzkiej Komendy w Katowicach.

O bezpieczeństwie po śląsku w Przedszkolu nr 2 - 22.10.2019 · fot.


Policjanci w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiedzieli jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz w momencie spotkania groźnego psa. Dzieci chętnie ćwiczyły pozycje "żółwika", która chroni przed atakiem zwierzęcia. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Ich zainteresowanie dodatkowo potęgował fakt, że cała prelekcja prowadzona była w gwarze śląskiej. Ogromną sympatią cieszyła się przyśpiewka po śląsku, która zaprezentował jeden z policjantów oraz gra na trąbce do puszczonej w tle płyty, którą nagrała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość przybicia tzw. "piątki" oraz zrobienia sobie zdjęcia ze Sznupkiem - maskotką policji. Na pamiątkę wizyty przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, cukierki oraz balony. Uzyskana wiedza o bezpieczeństwie połączona z regionalizmem na pewno na długo zapadnie w pamięci wychowanków.

Bardzo dziękujemy mł.asp. Markowi Jon oraz sierz.szt. Patrykowi Polok za ciekawe spotkanie.

Przedszkole Publiczne nr 2 / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA