Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 5 listopada 2019
  • wyświetleń: 471

Grywalizacja w Miedźnej: "Rodzinna Tajemnica" - gra terenowa

W czwartek, 24 października Szkoła Podstawowa w Miedźnej była organizatorem gry terenowej dla uczniów klas piątych szkół podstawowych całej gminy Miedźna. Wspólne uczestnictwo w zabawie było zrealizowane w ramach projektu Roku Kodowania i TIK w Gminie Miedźna. Autorką i inicjatorką zabawy była pani Agnieszka Włosiak, którą wsparła pani Agata Gibas, a swoją pomocą służyło wielu nauczycieli placówki. Na uroczystej inauguracji gry obecni byli dyrektorzy placówek oświatowych gminy Miedźna oraz wójt Pan Jan Słoninka.

Grywalizacja w Miedźnej - 24.10.2019 · fot.


Zabawę rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników, podczas którego zostali oni wprowadzeni w tematykę. Gra został oparta na kanwie powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z VII klasy". Zadaniem uczestników było zdobycie licencji detektywa oraz rozwiązanie zagadki "znikających listów" profesora Cisowskiego. Rozwiązanie pierwszego zadania gwarantowało zdobycie szlifów detektywistycznych oraz pakietu wszelkiego rodzaju pomocy potrzebnych do rozwiązania zagadki.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się w teren, przemierzali ścieżki Miedźnej i sąsiedniej Grzawy, w celu zdobycia kolejnych cennych wskazówek, zbliżających ich do odkrycia wspomnianej tajemnicy. Na przybycie uczniów, we wskazanych punktach miejscowości, oczekiwali kolejni bohaterowie: czarownica, kobieta z przeszłości, urzędniczka, organizatorka spektaklu, bibliotekarka. Zadania miały różnorodny charakter, dzieci mierzyły się z rozwiązywaniem szyfrów różnego typu, denominacją, szaradami, rebusami i akrostychami. W czasie realizacji zadania przebyli długa drogę od szkoły, poprzez budynek Urzędu Gminy i okolice Domu Socjalnego w Grzawie. Cała wyprawa wraz z realizacją zadań zajęła uczniom i ich opiekunom około trzech godzin. Liczyło się nie tylko rozwiązanie wspomnianych zadań i ostatecznej zagadki, ale także jak najkrótszy czas przebycie trasy. Logiczne myślenie, łatwość rozwiązania zagadek, stosowanie narzędzi TIK i życiowy spryt to umiejętności dzięki którym dzieci rozwikłały zagadkę "znających listów". Zwycięską drużyną okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej im. B. Malinowskiego w Woli (Marta Glińska, Natasza Odrobińska, Kacper Rozmus, Jakub Mieszczak), pod opieką pani A. Odrobińskiej. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez Dyrektora ZOiW w Gminie Miedźna panią Marzenę Madla.

Uczestnictwo w grze było nie tylko świetną zabawą dla uczniów, przede wszystkim nietypowym sprawdzianem wielu umiejętności i kompetencji, rozwijanych poprzez działania nauczycieli i wychowawców w systemie edukacji szkolnej.

S. Nycz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA