Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 6 listopada 2019
  • wyświetleń: 790

[ZDJĘCIA] Jesteśmy bezpieczni w Przedszkolu nr 5 w Pszczynie

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w naszej placówce staramy się przekazywać dzieciom wiedzę o zdrowym stylu życia, uczymy oceniania zachowań służących i zagrażających zdrowiu, uczymy postępowania zgodnego z zasadami warunkującymi bezpieczeństwo.

Jesteśmy bezpieczni w Przedszkolu nr 5 w Pszczynie · fot.


Gościliśmy policjantów oraz strażaków, a także odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Podczas spotkania z policjantem głównym tematem było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócił uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym zainteresowaniem wśród maluchów cieszyły się jednak opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja umundurowania i wyposażenia każdego policjanta.

21 października zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i dzieci z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji - szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Na umówiony sygnał dźwiękowy i głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na umówione miejsce zbiórki, gdzie czekała pani dyrektor i strażacy. Dzieci mogły zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz zadać kilka pytań odnośnie pracy strażaka.

W Przedszkolu nr 5 dbamy nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o zdrowie naszych podopiecznych. Zorganizowano warsztaty z panią dietetyk, która omówiła, w jaki sposób należy się zdrowo odżywiać oraz sprawdziła znajomość podstawowych warzyw i owoców wśród dzieci.

W najbliższym czasie zaplanowano również wizytę fizjoterapeuty, ratownika medycznego oraz lekarza.

43-200 Pszczyna
ul. Marii Skłodowskiej Curie 3A

tel. (32)2103510

Klaudia Konieczny

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA