Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 listopada 2019
  • wyświetleń: 738

[ZDJĘCIA] Warsztaty uczniów z Frydka w Koszęcinie

Od wtorku 19 listopada do czwartku 21 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku pod opieką nauczycieli: Ewy Madei, Bogusławy Danek, Zygmunta Pyrka oraz Jadwigi Granatyr brali udział w warsztatach odbywających się w siedzibie zespołu "Śląsk" w Koszęcinie. Była to nagroda wywalczona 25 września w "Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Hadyny", który uświetnił stulecie urodzin naszego Patrona. W rywalizacji szkół noszących imię tego wybitnego Ślązaka właśnie uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce.

Warsztaty w Koszęcinie - 19-21.11.2019 · fot.


Z oferty warsztatów skorzystała klasa III oraz chętni uczniowie z klas piątych i szóstych. W czasie trzydniowego pobytu w Koszęcinie uczestnicy brali udział w zajęciach: wokalno - dykcyjnych, taneczno - ruchowych, plastycznych, etnograficznych oraz ruchu scenicznego, prowadzonych przez instruktorów zespołu "Śląsk". Młodzież miała również możliwość uczestnictwa w koncercie organowo - skrzypcowym w kaplicy zamkowej oraz w zajęciach sportowych.

Pobyt w pięknym kompleksie pałacowo - parkowym w Koszęcinie przyniósł wiele wrażeń uczniom, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach poznając śląskie tańce, pieśni, zwyczaje, strój i próbując swoich umiejętności na scenie. Mieli również okazję zapoznać się z bogatym dorobkiem naszego patrona - Stanisława Hadyny.

Ewa Madeja

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA