Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 26 listopada 2019
  • wyświetleń: 760

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej we Frydku

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego społeczność Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej we Frydku · fot.


Uczniowie ogłosili konkursy: plastyczny oraz muzyczny. Prace plastyczne dzieci zostały wyeksponowane na wystawie na korytarzu szkolnym, a zwycięzcy piosenki o tematyce praw dziecka zaprezentowali się podczas apelu poświęconego 30. rocznicy podpisania rezolucji praw dziecka.

Punktem kulminacyjnym obchodów był dzień 20 listopada. W tym dniu społeczność szkolna uczestniczyła w apelu w sali gimnastycznej, która na tę okazję została pięknie udekorowana. Uczennice klasy ósmej przedstawiły krótki rys historyczny organizacji UNICEF oraz zakres jej działalności. Apel uświetniły występy uczniów, którzy zaprezentowali się indywidualnie oraz grupowo. Bardzo piękny i niezwykle wymowny taniec wykonali uczniowie klas pierwszych.

Uczniowie przygotowali także gazetkę ścienną oraz udekorowali korytarze szkolne niebieskimi balonami i graficznymi interpretacjami praw dziecka.

W tym dniu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubrani byli w niebieskie barwy, co było wyrazem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Aleksandra Graczykowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA