Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 10 marca 2006
  • wyświetleń: 2658

Elektroniczny system naboru w szkołach

Władze powiatu pszczyńskiego zadecydowały o wprowadzeniu w tym roku elektronicznego systemu naboru do szkół poinformował Dziennik Zachodni. Nadal jednak prowadzony będzie nabór tradycyjny czyli papierowy - informuje Dziennik. Nie każdy z uczniów posiada bowiem dostęp do Internetu.

"Gimnazjaliści, zamiast biegać z podaniami do szkół, będą wybierać je w Internecie. Na ekranie komputera zobaczą, ilu kandydatów zgłosiło się do poszczególnych placówek i będą mogli realnie ocenić swoje szanse. Podania, potwierdzone przez nauczycieli, będą mogli wysyłać również ze swoich szkół. Z kolei dyrektorzy szkół, do których będą one kierowane, na bieżąco będą się dowiadywać, ilu mają chętnych" - dla Dziennika Zachodniego mówiła naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury w Starostwie Krystyna Świerkot-Żmij.

Uczeń będzie miał możliwość wyboru trzech szkół do których roześle swoje podania, ale za to dowolnej liczby klas w tych szkołach, układając swoje wybory w listę priorytetów. Jeśli nie dostanie się do jednej ze szkół, automatycznie przeniesiony zostanie do kolejnej szkoły bądź klasy z listy.

Jak podaje Dziennik Zachodni elektroniczny system naboru przyjęły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Pszczynie oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli, LO w Gilowicach i Liceum Profilowane w Woli. Do programu przyłączyły się również gimnazja z Kobióra, Pszczyny, Suszca, Goczałkowic i Miedźnej.

A.O. / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA