Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 9 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 8813

III LO z Socratesem do Niemiec

W ostatnich dniach marca przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie uczestniczyli w spotkaniu partnerskim, w ramach europejskiego programu Socrates Comenius, jakie miało miejsce w Burgkunstadt w Niemczech.

III LO z Socratesem do Niemiec
III Liceum Ogolnokształcące w Niemczech w ramach programu Socrates Comenius


Wśród uczestników wyjazdu byli: Lucyna Nocoń-Kobiór (nauczycielka języka angielskiego i koordynator szkolny projektu), Justyna Bogdanik (nauczycielka języka niemieckiego) oraz uczniowie II klasy III Liceum Ogólnokształcącego: Adriana Ćwierz, Patrycja Kloc, Martyna Kałus oraz Bartosz Czyż.

W ramach wizyty, goście z trzech krajów partnerskich: Polski, Finlandii i Turcji, poznawali szkołę, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych i wielu imprezach dodatkowych. Do głównych atrakcji należało: zwiedzanie miasta Burgkunstadt oraz miasta uniwersyteckiego Bamberg, pobyt w SPA oraz udział w szkolnym przedstawieniu teatralnym, w którym grali zaczynający swą ogólnokrajową karierę aktorską bardzo uzdolnieni młodzi ludzie.

III LO z Socratesem do Niemiec · fot.


Głównym celem pobytu u koordynatora Projektu Rozwoju Szkoły, noszącego nazwę "Nowe Media W Europejskich Koncepcjach Nauczania", była analiza rozpoczętych działań realizowanych na odległośc oraz zaplanowanie projektów na następne dwa lata. Jak wskazuje temat projektu, celem naszych przedsięwzięc jest wykorzystywanie na zajęciach lekcyjnych szeroko rozumianych mediów, w celu podniesienia jakości uczenia się i nauczania. Co za tym stoi, wpływa to na unowocześnianie samej nauki, która staje się ciekawsza i bardziej inspirująca.

W ramach wizyty, szkoły partnerskie uczestniczyły w oficjalnym uruchomieniu platformy internetowej projektu, na które to otwarcie zostali zaproszeni przedstawiciele władz i prasy. Całe wydarzenie było bardzo szeroko komentowane w lokalnej społeczności i goście nie pozostawali anonimowi, spotykając się na każdym kroku z przejawami ogromnej serdeczności.

Warto wspomniec iż w styczniu Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie gościł przedstawicieli szkoły koordynującej z Niemiec, i w ramach tej wizyty pracowano nad prezentacjami poszczególnych szkół z Polski, Niemiec, Turcji i Finlandii. Informacje zapisywano na internetowej platformie komunikacyjnej, stworzonej nie tylko do porozumiewania się nauczycieli i uczniów ze szkół należących do projektu, lecz głównie do wymiany doświadczeń i tworzenia bazy danych realizowanych projektów.

Goście dodatkowo mogli poznawac życie naszej szkoły, uczestnicząc w wybranych zajęciach lekcyjnych (opartych głównie na nowych mediach), zwiedzając nasze piękne miasto i podziwiając jego zabytki. Zostali również zaproszeni do ratusza, gdzie bardzo gościnnie przyjął ich wiceburmistrz Dariusz Skrobol.

Pod koniec tego roku kalendarzowego ma mieć miejsce wizyta robocza III Liceum Ogolnokształcącego w Turcji, a za rok w kwietniu, ma dojśc do bardzo wyjątkowego wydarzenia. Do naszego miasta przyjadą nie tylko nauczyciele i uczniowie ze szkół partnerskich, ale również dyrektorzy tych placówek. Wizyta będzie miała na celu dalszy rozwój współpracy pomiędzy tak odmiennymi szkołami, z tak różnych krajów, oraz ma wpłynąc na lepsze poznanie się partnerów nawzajem.

Pobyt nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Niemczech w marcu tego roku można uznac za bardzo udany i owocny. Odwiedzający mogli poznać wszystkich naszych partnerów osobiście, jak i zasmakowac wspaniałych frankońskich specjałów, zetknąc się z kulturą i historią tego regionu, a dzięki temu zabrac ze sobą do domu niezapomniane wspomnienia.

Lucyna Nocoń-Kobiór
Szkolny koordynator projektu

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA